Ośrodek

Zapewniamy doskonałe warunki bytowe naszym kuracjuszom, zakwaterowanie w pokojach 2,3 lub cztero osobowych, bardzo obszernych i każdy z łazienką przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy pokój wyposażony jest w instalację alarmową, dzięki której pacjent będzie mógł wezwać pomoc w razie potrzeby, o każdej porze dnia i nocy. Poruszanie się ułatwia cicha hydrauliczna winda. Zapewniamy doskonałą opiekę medyczną, a także rehabilitacje. Do dyspozycji kuracjuszy mamy obszerny zabytkowy park z XIX wieku bogaty w lipy, kasztanowce, dęby, buki i graby, którego przedłużenie stanowi pobliski las. Obecnie można zaobserwować w nim unikatową roślinność.

Naszym pacjentom zapewniamy doskonałą kuchnię, opartą na produktach pochodzących od miejscowych rolników, produkowanych bez użycia chemii i na nawozach naturalnych, wszystko w trosce o Wasze zdrowie.

W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych kuracjuszy zastosowaliśmy urządzenia najwyższej jakości i wszystkie posiadają wymagane atesty.

Głównym atutem naszego ośrodka, oprócz wysokiego standardu jest doskonałe położenie.


Wystarczy zjechać pod Krapkowicami z autostrady A4 w kierunku Głogówka, aby po 30 minutach znaleźć się w naszym pałacu.
Natomiast od aglomeracji śląskiej Jakubowice dzieli zaledwie godzina drogi dobrą drogą przez Racibórz. Z kolei tylko 20 minut jazdy samochodem potrzeba, by znaleźć się na polsko – czeskim przejściu granicznym Pietrowice Głubczyckie – Krnov. Stąd dogodnymi trasami przez Czechy (autostradami) można szybko dojechać do Pragi, Wiednia, Bawarii lub północnych Włoch. Najbliższe międzynarodowe lotnisko znajduje się na Śląsku w podkatowickich Pyrzowicach ok. 1,5 h jazdy samochodem.

 

 

 

Na zdrowie i samopoczucie naszych pensjonariuszy zbawienny wpływ ma położenie geograficzne i przyjazny klimat.

Jakubowice leżą na Płaskowyżu Głubczyckim, u podnóża gór Opawskich, a od zachodu osłaniają go góry Sudety. Dzięki temu nie docierają tutaj zanieczyszczenia pyłowe i gazowe z uprzemysłowionej części północnych Czech. Z kolei dominujące w tym rejonie wiatry północno zachodnie sprawiają, że masy powietrza nie przynoszą na płaskowyż zanieczyszczeń przemysłowych z Górnego Śląska. Płaskowyż Głubczycki jest także wolny od lokalnych skażeń industrialnych – na tym terenie zawsze podstawową rolę odgrywało rolnictwo, nigdy nie było tutaj żadnych dużych zakładów przemysłowych, a ostatnio likwiduje się nawet te niewielkie. To wszystko sprawia, że w Jakubowicach są nieskażone gleby, nie zatrute wody w strumieniach (o charakterze górskim i wysokiej wartości biologicznej) – wręcz wymarzony teren by odpocząć, poddać się rehabilitacji, spędzić jesień swego życia, która w tym miejscu będzie złota.

Natura obdarzyła Płaskowyż Głubczycki urodzajnymi glebami lessowymi, oraz zaskakująco łagodnym klimatem jak na teren podgórski. Wiosna zaczyna się tu wcześnie, jesień trwa długo i jest ciepła, a nasłonecznienie wynosi blisko 300 dni w roku.
Już przed wiekami mieszkańcy tych ziem docenili te walory przyrodnicze, uprawiając chmiel, a nawet…winorośl.

 

Jednak to nie one stały się symbolem tego regionu. Występujące gleby w połączeniu z nietypowymi warunkami klimatycznymi dają to, co prof. Pieniążek (polski autorytet w dziedzinie sadownictwa) nazwał niepowtarzalnym mikroklimatem wiśni. Na takie to właśnie wielohektarowe sady, nasi kuracjusze mają widok z okien naszego pałacu.